Co wpływa na cenę ubezpieczenia auta i po co w ogóle porównuje się oferty?
Na koszt polisy ubezpieczeniowej wpływa bardzo niemało składników, takich jak marka samochodu, pojemność silnika, wiek posiadacza auta, lokalizacja, gdzie wykorzystuje się auto. W dodatku sektor ubezpieczeń jest w nieprzerwanym ruchu, co znaczy, iż stawki często się zmieniają. Jak w takim razie sprawdzić koszt i wybrać słuszną ofertę?

Od czego zależy cena OC lub AC?Ostateczna cena ubezpieczenia pojazdu zależy od tego, jaki samochód chcesz zabezpieczyć, ile masz lat, czy miałeś w ostatnich latach stłuczkę i od Twoich oczekiwań w stosunku do oferty. Jeśli chcesz wykupić samo OC, zapłacisz najmniej. Niemniej jednak ubezpieczenie obowiązkowe nie zapewni Ci całkowitej ochrony, nie obejmuje jednak sytuacji, w których to Ty, jako sprawca zdarzenia drogowego będziesz chciał zreperować samochód, nie ochrania od ryzyka kradzieży. Z tej przyczyny wielu kierowców decyduje się na pakiet OC i AC, który może osobiście dobrać do swoich potrzeb. Alternatyw jest masa.

Jakie dane są potrzebne do obliczenia składki OCP?żeby przygotować propozycję, towarzystwa ubezpieczeniowe powinny dość dobrze Cię poznać – Twoją historię ubezpieczeniową oraz potrzeby, jeżeli kupujesz pakiet OC/Autocasco. Powinno się, stąd też wpisać wiele informacji do formularza, jaki będzie bazą do uszykowania indywidualnej propozycji.
Pamiętaj, że to co dla Ciebie zdaje się nieważne, dla ubezpieczyciela stanowi istotne informacje. Na ich bazie wylicza ryzyko ubezpieczeniowe, które poniesie w skutek prawdopodobnej szkody.  Nawet niewielka zmiana w wpisanych danych może w znacznym stopniu zmienić końcową polisę, gdyż nawet dane komponują się na oceniane ryzyko, które ubezpieczalnie wliczają w swoje koszty. Zatem gdy nie masz pewności, co wpisać w formularz, nie gdybaj odpowiedzi, lecz sprawdź ją, a w razie wątpliwości skontaktuj z doradcą. Pamiętaj, że tylko przekazanie autentycznych wiadomości pozwoli towarzystwu na przygotowanie porządnej propozycji.
Samodzielne uzupełnienie rubryk zajmie zaledwie parę minut! Wbrew pozorom to niesłychanie proste. Ułatw sobie problem i przyszykuj potrzebne dane od razu -numer rejestracyjny, datę końca polisy ubezpieczeniowej, numer nadwozia – to te najważniejsze. Zastanów się dodatkowo, jakie dobrowolne zabezpieczenie byłoby Ci potrzebne. Jeśli trzymasz pojazd pod domem w niebezpiecznej dzielnicy, może przydałoby Ci się zabezpieczenie od przywłaszczenia samochodu. Gdy często podróżujesz po Polsce – być może truck assistance z możliwością holowania?

Po co porównywać propozycje i jak wybrać tę najlepszą?W zależności od ubezpieczalni ceny mogą być różne. Jeżeli gubisz się wśród wiedzy, od czego zależy suma ubezpieczenia samochodu, skorzystaj z naszej porównywarki, aby zidentyfikować jak najwięcej propozycji w krótkim czasie. To doskonały sposób, ażeby w mgnieniu oka przejrzeć propozycje z kilku firm. W przeciwnym wypadku na własną rękę powinieneś zaglądać na strony pojedynczych towarzystw ubezpieczeniowych i za każdym razem wypełniać kalkulator, by móc porównać oferty.

Reklamy